Rólunk

Vállalkozási feltételek és tájékoztató „B” kategóriás képzéshez

1. Képzőszerv megnevezése: Drazsé Autósiskola (Dallos Judit e.v)

Székhely: 1157 Budapest, Zsókavár utca 39. IX/36
Web: jogsizugloban.hu
Telefon: 06 30 531 64 39
E-mail: dallos.judit24@gmail.com
Nyilvántartási szám:
Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma:

2. A cég formája: egyéni vállalkozás

3.Cégbírósági bejegyzés száma:

4.Iskolavezető: Dallos Judit

Telefon: 06305316439
E-mail: dallos.judit24@gmail.com

5.Az ügyfélfogadó címe, telefonszáma, ügyfélszolgálati idő:

1145 Budapest, Bácskai utca 58/a
06 30 531 64 39
Hétfő és csütörtök 09:00 – 13:00

6. A telephely címe és telefonszáma: lsd. 5. pont

7. A tanfolyamra való felvétel módja és feltételei:

  • betöltött 16,5 év
  • nyolc általános iskola elvégzését igazoló okirat megléte
  • kitöltött és leadott jelentkezési lap
  • háziorvos által kiállított orvosi alkalmassági igazolás
  • az elméleti tandíj, valamint a 4.600.- elméleti vizsgadíj befizetése

8. A „B” kategóriához az 1-es kategóriájú, 1-es csoportú egészségügyi alkalmassági igazolást a háziorvos állítja ki a gépjárművezető jelöltnek. PÁV alkalmassági vizsgálat nem szükséges.

9. A tanfolyamra történő felvétel megegyezik a 7. pontban foglaltakkal. A vizsgára bocsátás feltételei: az elméleti tanfolyam elvégzése, az oktatások való részvétel, az esetleges hiányzások pótlása. Az elméleti tanfolyam időtartama 30 óra, mely után elméleti vizsga tehető.

Elméleti vizsga legkorábban a betöltött 17-ik év előtt 3 hónappal tehető. A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján igazolja, oly módon, hogy a vizsgán bemutatja egy olyan bizonyítványának eredeti példányát, mely igazolja, hogy rendelkezik az előírt végzettséggel, azaz a nyolc általános osztállyal. Amennyiben a tanuló alapfokú iskolai végzettségét a meghatározott módon nem igazolta, az első elméleti vizsgán részt vehet, de amíg a bizonyítványát nem mutatja be, következő vizsgára nem bocsátható, illetve részére vizsgaigazolás ki nem állítható. A sikeres elméleti vizsgáról a vizsgáztató hatóság a tanuló iskolájának igazolást küld.

Sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg a járművezetés oktatása. Gyakorlati vizsga betöltött 17-ik életév után tehető.

Sikeres gyakorlati vizsga után a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont vizsgaigazolást állít ki, amelyet a sikeres vizsgát követően három munkanapon belül elektronikus úton továbbít az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére. A tanuló a megszerezni kívánt képesítéshez szükséges egyéb igazolások (pl. elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzésének igazolása) birtokában kezdeményezheti a vezetői engedély kiállítását az általa kiválasztott Kormányablaknál.

A jogosítvány kiadásának feltétele továbbá a közúti elsősegély-nyújtó vizsga teljesítése a Magyar Vöröskereszt vizsgaállomásainak valamelyikén.

10. Az elméleti tanfolyam óraszámai:közlekedési ismeretek 15 óra, a gépkocsivezetés elmélete 7 óra, szerkezeti és üzemeltetési ismeretek 8 óra. Az elméleti foglalkozások 45 percesek.

A tanfolyam vizsgatárgyai: közlekedési ismeretek, gépkocsivezetés elmélete, szerkezeti és üzemeltetési ismeretek.

11. A járművezetés oktatásához választható személygépkocsi típusok: Suzuki Swift, Suzuki Ignis, Peugeot 307, Hyundai i30, Opel Corsa, Nissan Note, Honda Jazz, Volkswagen Golf VI. A gyakorlati oktatást az iskola oktatói saját gépjárművükkel végzik.

12. A hiányzás pótlásának módja: amennyiben a hiányzás mértéke meghaladja az elméleti foglalkozások időtartamának 10%-át, a hiánypótlás kötelező, melyet a következő tanfolyamon díjmentesen, vagy az előadó tanárnál konzultációs időpontban lehet teljesíteni. A gyakorlati oktatás esetében forgalmi vizsga csak a kötelezően előírt minimális óraszám, illetve a kötelezően előírt 580 levezetett kilométer teljesítése után tehető.

13. A tandíj befizetésének módja: Budapest Bankban vezetett számlánkra elektronikusan kiállított számla ellenében, illetve iskolánkban nyugta ellenében készpénzben van lehetőség. Igény esetén a tandíj több részletben fizethető.

Teljes tandíj: 265.300.-/270.300.-, mely nem tartalmazza az esetlegesen adható kedvezményeket, illetve az esetlegesen szükséges pótvizsgák költségét. A tandíj több részletben fizethető.

Elméleti oktatás díja: 50.000.- (e-learning), illetve 55.000.- (tanterem)

Gyakorlati óra: 6.000.-/óra (alap- és pótóra egyaránt)

Más képzőszervtől érkező tanulókat 15.000.- regisztrációs díj megfizetése után iskolázunk be.

Közúti elsősegély-nyújtó vizsga díja: 8.200.-

Jogosítvánnyal rendelkezőknek a gyakorlati órák ára 6.500.-/óra.

A tantermi elméleti oktatás árából 10% kedvezményt adunk diákoknak, illetve érvényes lakcímkártyával rendelkező zuglói lakosoknak.

14. Az egyes tantárgyak hallgatása és vizsgái alóli mentesítésfeltételei: az iskolavezető mentesítheti egyes elméleti tantárgyak foglalkozásain való részvétel alól azt a tanulót, aki a tantárgynak megfelelő szakirányú képesítéssel rendelkezik. A felmentés alapjául szolgáló bizonyítványról fénymásolatot kell csatolni a jelentkezési laphoz. A vizsgakötelezettség alóli mentesítést kérelemre a KAV engedélyezi.

A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain való részvétel alól – kérésre – az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.

Azt a tanulót, aki a magyar nyelvet nem beszéli, a tanfolyam teljes elméleti képzése alól felmentheti. A mentesített tanulók felkészítésében a képzőszerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint közreműködhet.

15. A tanuló áthelyezése és a teljesített oktatásról szóló igazolás kiállításának módja:

Szerződés felbontása esetén, amennyiben a tanuló más iskolánál kívánja folytatni tanulmányait, „Képzési Igazolás” elnevezésű nyomtatványt kell három példányban kitölteni, melyben a képzőszerv igazolja a teljesített elméleti és gyakorlati órák számát. Ebből két példányt az iskola – az igényléstől számított három munkanapon belül – a tanulónak ad át. A szerződés felbontása esetén az elméleti oktatás díját és a gyakorlati képzésre befizetett felhasznált tandíjat a képzőszerv levonja. Amennyiben a tanuló a tanfolyam árából kedvezményt kapott, távozása esetén köteles a kedvezményes tandíj és a teljes tandíj különbözetét megfizetni.

16. Oktatási helyszínek:

Elméleti oktatás helyszíne: 1145 Budapest, Bácskai utca 58/a

Járműkezelési oktatás helyszíne: 1147 Budapest, Írottkő park 1

17. Pótórák igénylésének módja:amennyiben pótórára van szükség, a tanuló – az alapórákhoz hasonló módon – az iskolában készpénzben, vagy utalással tudja rendezni (ld. 13-as pont)

18. A képzés felügyeletét ellátó szerv:

Engedélyező szervezet: Innovációt és Technológiai Minisztérium (1082 Budapest, Vajdahunyad utca 45., tel: +36 1 814 18 19)

Felügyeleti szerv: Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (1119 Budapest, Petzvál József utca 39., tel: +36 1 371 30 30)

19. A vizsgázó jogai és kötelezettségei: a Tanuló köteles az elméleti tanfolyamon részt venni, az esetleges hiányzásokat pótolni. A Tanuló köteles az oktatás díját illetve díjrészletét annak megkezdése előtt befizetni. A Tanuló jogosult más oktató választani, ha a kijelölt oktatóval nincs megelégedve. A Tanuló jogosult tanulmányait megszakítani, vagy más iskolánál folytatni. Szerződés felbontása esetén az elméleti oktatás díját és a gyakorlati képzésre felhasznált tandíjat a képzőszerv levonja.

20. Vizsgadíjak:

  • elméleti vizsgadíj: 4.600.-
  • gyakorlati vizsgadíj: 11.000.- (vizsgánként 3.000.- tanpálya használati díj, valamint 500.- ügyintézési díj fizetendő)

Az alap- és a pótvizsgák díja megegyezik. Vizsgadíjakat a soron következő vizsgára jelentkezés előtt kell befizetni. Az első elméleti vizsga díját az iskolánál kell befizetni. Elméleti pótvizsga díját a Tanuló a Közlekedési hatóság pénztárában is befizetheti. A vizsgák intézésének adminisztratív teendőit, a vizsgára jelentkezés előtt munkatársaink, oktatóink átvállalják.

21. A vezetői engedély kiadásának feltételei

Járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki az egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak, továbbá a 326/2011. (XII.28.) Kormány rendeletben meghatározott feltételeknek megfelel.

Vezetői engedélyt csak olyan személy kaphat, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőző hat hónapban Magyarországon tartózkodott. A magyarországi tartózkodást igazoló adatokat a közlekedési igazgatási hatóság szerzi be a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásából. A személyi adat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá nem tartozó harmadik országbeli állampolgár esetében az ügyfélnek kell bemutatnia az idegenrendészeti hatóság által kiállított tartózkodási jogot igazoló okmányt.